Menu
Events
User Sign Up or Log In
Search for
racers or transponders
Results
Alerts
Schedule
Entries
SCCA BHF School/Divisional Race
CenDiv SCCA
Blackhawk Farms Raceway
Blackhawk - 1.9mi (cw)
04/17/2020 - 04/19/2020
By Date & Time
By Group
Friday 4/17
P
10:05am
DS Gp A Closed Wheel
Scheduled - Group A Practice 1
P
10:35am
DS Gp B Open Wheel + S2, ASR, P1-2/X, SRF-3, SR
Scheduled - Group B Practice 1
P
11:10am
DS Gp A Closed Wheel
Scheduled - Group A Practice 2
P
11:40am
DS Gp B Open Wheel + S2, ASR, P1-2/X, SRF-3, SR
Scheduled - Group B Practice 2
P
12:50pm
DS Gp A Closed Wheel
Scheduled - Group A Practice 3
P
1:25pm
DS Gp B Open Wheel + S2, ASR, P1-2/X, SRF-3, SR
Scheduled - Group B Practice 3
P
2:05pm
DS Gp A Closed Wheel
Scheduled - Group A Practice 4
P
2:40pm
DS Gp B Open Wheel + S2, ASR, P1-2/X, SRF-3, SR
Scheduled - Group B Practice 4
P
3:20pm
DS Gp A Closed Wheel
Scheduled - Group A Practice 5
P
3:55pm
DS Gp B Open Wheel + S2, ASR, P1-2/X, SRF-3, SR
Scheduled - Group B Practice 5
Saturday 4/18
P
8:10am
DS Gp A Closed Wheel
Scheduled - Group A Practice 6
P
8:40am
DS Gp B Open Wheel + S2, ASR, P1-2/X, SRF-3, SR
Scheduled - Group B Practice 6
Q
9:15am
Gp 1 BG B-Spc LC F/HP GTL SM SPU STU/L ITE2
Scheduled - Group 1 Sat Qual 1
Q
9:45am
Gp 2 ASR P1-2 PX S2 FA/C/S/X CFF CFC FE/E2
Scheduled - Group 2 Sat Qual 1
Q
10:20am
Gp 3 SRF3, SRF, SR
Scheduled - Group 3 Sat Qual 1
Q
10:50am
Gp 4 T3-4, ITA-C/J/R/S SMT SM5 S94
Scheduled - Group 4 Sat Qual 1
Q
11:25am
Gp 5 FF CFF FST FV F5
Scheduled - Group 5 Sat Qual 1
Q
11:55am
Gp 6 GT1-3/A/X EP AS T1-2 ITE1 SPO SpecE46
Scheduled - Group 6 Sat Qual 1
R
1:10pm
Gp 1 BG B-Spc LC F/HP GTL SM SPU STU/L ITE2
Scheduled - Group 1 Sat Race 1
R
2:00pm
Gp 2 ASR P1-2 PX S2 FA/C/S/X CFF CFC FE/E2
Scheduled - Group 2 Sat Race 1
R
2:45pm
Gp 3 SRF3, SRF, SR
Scheduled - Group 3 Sat Race 1
R
3:30pm
Gp 4 T3-4, ITA-C/J/R/S SMT SM5 S94
Scheduled - Group 4 Sat Race 1
R
4:15pm
Gp 5 FF CFF FST FV F5
Scheduled - Group 5 Sat Race 1
R
5:00pm
Gp 6 GT1-3/A/X EP AS T1-2 ITE1 SPO SpecE46
Scheduled - Group 6 Sat Race 1
Sunday 4/19
Q
8:30am
Gp 1 BG B-Spc LC F/HP GTL SM SPU STU/L ITE2
Scheduled - Group 1 Sun Qual 2
Q
9:05am
Gp 2 ASR P1-2 PX S2 FA/C/S/X CFF CFC FE/E2
Scheduled - Group 2 Sun Qual 2
Q
9:35am
Gp 3 SRF3, SRF, SR
Scheduled - Group 3 Sun Qual 2
Q
10:10am
Gp 4 T3-4, ITA-C/J/R/S SMT SM5 S94
Scheduled - Group 4 Sun Qual 2
Q
10:40am
Gp 5 FF CFF FST FV F5
Scheduled - Group 5 Sun Qual 2
Q
11:15am
Gp 6 GT1-3/A/X EP AS T1-2 ITE1 SPO SpecE46
Scheduled - Group 6 Sun Qual 2
R
12:30pm
Gp 1 BG B-Spc LC F/HP GTL SM SPU STU/L ITE2
Scheduled - Group 1 Sun Race 2
R
1:15pm
Gp 2 ASR P1-2 PX S2 FA/C/S/X CFF CFC FE/E2
Scheduled - Group 2 Sun Race 2
R
2:00pm
Gp 3 SRF3, SRF, SR
Scheduled - Group 3 Sun Race 2
R
2:45pm
Gp 4 T3-4, ITA-C/J/R/S SMT SM5 S94
Scheduled - Group 4 Sun Race 2
R
3:30pm
Gp 5 FF CFF FST FV F5
Scheduled - Group 5 Sun Race 2
R
4:15pm
Gp 6 GT1-3/A/X EP AS T1-2 ITE1 SPO SpecE46
Scheduled - Group 6 Sun Race 2
DS Gp A Closed Wheel
P
10:05am
4/17
Group A Practice 1
Scheduled
P
11:10am
4/17
Group A Practice 2
Scheduled
P
12:50pm
4/17
Group A Practice 3
Scheduled
P
2:05pm
4/17
Group A Practice 4
Scheduled
P
3:20pm
4/17
Group A Practice 5
Scheduled
P
8:10am
4/18
Group A Practice 6
Scheduled
DS Gp B Open Wheel + S2, ASR, P1-2/X, SRF-3, SR
P
10:35am
4/17
Group B Practice 1
Scheduled
P
11:40am
4/17
Group B Practice 2
Scheduled
P
1:25pm
4/17
Group B Practice 3
Scheduled
P
2:40pm
4/17
Group B Practice 4
Scheduled
P
3:55pm
4/17
Group B Practice 5
Scheduled
P
8:40am
4/18
Group B Practice 6
Scheduled
Gp 1 BG B-Spc LC F/HP GTL SM SPU STU/L ITE2
Q
9:15am
4/18
Group 1 Sat Qual 1
Scheduled
R
1:10pm
4/18
Group 1 Sat Race 1
Scheduled
Q
8:30am
4/19
Group 1 Sun Qual 2
Scheduled
R
12:30pm
4/19
Group 1 Sun Race 2
Scheduled
Gp 2 ASR P1-2 PX S2 FA/C/S/X CFF CFC FE/E2
Q
9:45am
4/18
Group 2 Sat Qual 1
Scheduled
R
2:00pm
4/18
Group 2 Sat Race 1
Scheduled
Q
9:05am
4/19
Group 2 Sun Qual 2
Scheduled
R
1:15pm
4/19
Group 2 Sun Race 2
Scheduled
Gp 3 SRF3, SRF, SR
Q
10:20am
4/18
Group 3 Sat Qual 1
Scheduled
R
2:45pm
4/18
Group 3 Sat Race 1
Scheduled
Q
9:35am
4/19
Group 3 Sun Qual 2
Scheduled
R
2:00pm
4/19
Group 3 Sun Race 2
Scheduled
Gp 4 T3-4, ITA-C/J/R/S SMT SM5 S94
Q
10:50am
4/18
Group 4 Sat Qual 1
Scheduled
R
3:30pm
4/18
Group 4 Sat Race 1
Scheduled
Q
10:10am
4/19
Group 4 Sun Qual 2
Scheduled
R
2:45pm
4/19
Group 4 Sun Race 2
Scheduled
Gp 5 FF CFF FST FV F5
Q
11:25am
4/18
Group 5 Sat Qual 1
Scheduled
R
4:15pm
4/18
Group 5 Sat Race 1
Scheduled
Q
10:40am
4/19
Group 5 Sun Qual 2
Scheduled
R
3:30pm
4/19
Group 5 Sun Race 2
Scheduled
Gp 6 GT1-3/A/X EP AS T1-2 ITE1 SPO SpecE46
Q
11:55am
4/18
Group 6 Sat Qual 1
Scheduled
R
5:00pm
4/18
Group 6 Sat Race 1
Scheduled
Q
11:15am
4/19
Group 6 Sun Qual 2
Scheduled
R
4:15pm
4/19
Group 6 Sun Race 2
Scheduled